Меню Закрити

учат в школе, учат в школе, учта в школе

і знову копіпаст, правда тепер уже з Українського тижня

Щоденна «Віа-гра»

Про «креативне» шкільне виховання

Герасимчук Вікторія

Поки Міністерство освіти зайняте глобальними реформами, а Національна експертна комісія з питань захисту суспільної моралі рекламує Сашу Барона Коена, порнографія (у широкому значенні цього слова) облаштувалася на обкладинках і сторінках шкільних щоденників. Силіконові поп-діви, герої вульгарних серіалів, курці – все це тепер вивчають у школах якщо не на уроках, то на перервах.

На вулиці вже середина вересня, однак на столичному ринку Петрівка ще повним ходом іде закупівля товарів до школи. За зошитами стоять черги. «Сатрі, «Ранєткі!», – чується то ліворуч, то праворуч. Я «пасатрєла» – справді, приблизно кожен другий (!) щоденник на ятках прикрашений написом «Ранетки» і молодими обличчями героїв серіалу. Альтернатива – такі самі яскраві й позбавлені будь-якого художнього смаку обкладинки з «Кадетством», «Моей прекрасной няней» та персонажами із зовсім вже не дитячого, повного масних жартів «Счастливы вместе».
Найкреативніша із «серіальних» – обкладинка з написом «Кремлёвские курсанты». На «захисному» фоні – Кремль, Собор Васілія Блаженного, молодики у військовій формі. Перегортаєш першу сторінку… Гімн України поруч із гербами міст та Державним гербом. Далі в щоденнику – цитати з «Кобзаря» Тараса Шевченка, цікаві факти про Україну, «калиновий» декор. Усе це разом називається «Найрозумніший щоденник». І справді, чимало українських державних діячів вважають багатовекторність найрозумнішою політикою.
Утім, Юлія Тимошенко вирішила обійтися без натяків і агітує школярів напряму – в кількох столичних школах дітям роздали щоденники з «тигром Юля». Хід, у принципі, не новий – ще на парламентських виборах-1998 у школах розповсюджували календарики з портретами першої п’ятірки СДПУ(о). У скрутні 1990-ті календариками не розкидалися, тож діти цілий рік милувалися мармизами Віктора Медведчука та Григорія Суркіса.
Якщо судити з оформлення щоденників, кожен школяр має тямити у шоу-бізнесі, розрізняти солісток групи SMS і знати біографії Юри Тітова і Лєри Масскви. Оповідки про творчий шлях цих та інших видатних естрадних виконавців прикрашають кожну сторінку «СуперЩоденника» та просто щоденників. Такий собі мікс навчального приладдя і журналу COOL. Хоча журнал COOL принаймні пропагував здоровий спосіб життя, тоді як на обкладинку одного зі щоденників помістили футболіста Олександра Шовковського із сигарою в зубах.
Непогано шкільна поліграфія готує і до курсу анатомії. Ані Лорак, солістки «ВІА Гри» та інші шоуледі люб’язно надали дітям можливість у класі та позакласно вивчати анатомію молочних залоз. Чоловічі груди в школах представляє Віталій Козловський в сорочці без ґудзиків.
Прості білі щоденники з трафаретом «учня (учени­­ці)____ класу школи___» були дефіцитом ще 10 років тому. Тепер їх узагалі не знайти. Можна купити однотонний червоний чи блакитний щоденник – їх обирали батьки, які завбачливо вирішили супроводжувати дітей у передшкільному шопінгу.
Я впевнена, що пропозиція на шкільних базарах насправді не відображає реального попиту. Так, учні купують щоденники з «Ранетками», але лише тому, що їм немає гідної альтернативи. Як, до речі, й серіалу – що пропонує замість нього і йому подібних сучасне телебачення, окрім викопного «Беверлі Хілс»? Тим більше не подобаються гламурні щоденники і вчителям – багато хто з них цілком слушно забороняє заводити на свій предмет «мордатий» зошит. Можливо, Міністерству освіти потрібно все ж таки втрутитися в цей дикий ринок (адже українські чиновники завжди готові провести який-небудь тендер). Та поки що вся надія на батьків, оскільки поліграфічні підприємства і торговельні центри явно не мають наміру виховувати у школярів гарний смак.

п.с. тра написати в міністрество, хай скорочують витрати на підручники з анатомії  і вчять по щоденникам

п.п.с . цікаво, що думають батьки в цей час, мабуть їм першим треба задати питання

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *