Меню Закрити

Сім смертних гріхів при спілкуванні від Джуліана Трежера.

Як зауважує Джуліан Трежер список не є вичерпним, але ця сімка безумовно шкодить нам і це те, до чого ми всі схильні. Почувши вперше про цю пекельну сімку, я був просто в захваті і саме тому хочу поділитись із вами. Ця сімка — справжня смертні гріхи у спілкуванні. Не викоренивши їх, ви позбавляєте себе можливості бути бажаним співрозмовником.

Гріх перший. Плітки. Якщо ми на хвильку задамо собі питання та проаналізуємо чи готові мати в своєму оточенні пліткарів, то відповідь буде очевидна та категорична — НІ. І це єдина вірна відповідь, адже той, хто пліткує зі мною про когось, зовсім скоро і з легкістю пліткуватиме про мене. Плітки руйнують довіру і завдають багато болю.
Гріх другий. Осудження. Ну кому хочеться балакати з людиною, що постійно нас засуджує? Це складно, не приємно і рано чи пізно “осуджувачі” втрачають друзів. Нас мотивує коли нам вказують на наші сильні сторони, а не тоді коли постійно осуджують за те, що ми зробили: “не так глянув”, “ти не так вдягнувся”, “ти не так говориш”, “ти не так робиш”… уххх, страшно і не приємно.
Гріх тертій. Негатив. Джуліан розповідає приклад про свою маму, яка в останній період життя була дуже негативною: Мама, сьогодні перше жовтня. Я знаю, – відповіла мама, хіба це не жахливо? Тяжко слухати того, хто бачить негатив у всьому. В нашому суспільстві так багато “все погано”, “все пропало”… Життя не легке, але якщо не бачити доброго, то ми приречені і саме тому негатив у спілкуванні у смертельній сімці.
Гріх четвертий. Скаржитись. Завжди, на все і на всіх. Свого роду це різновид третього гріха “негатив”.
Good-CommunicationГріх п’ятий. Виправдання. Ми всі зустрічали таких людей. Вони не несуть відповідальності за свої дії, постійно перекладають відповідальність на інших виправдовуючи себе. Подобається спілкуватись з такими?
Гріх шостий. Прикрашення/перебільшення. Кількість анекдотів та гуморосеок на цю тему безмежна… і поки це літературний жанр в статті чи на блозі — все добре, але коли такі “прийом” починає використовувати Ваш друг чи подруга…. Перебільшення — принижує нашу мову. Задумайтесь і проаналізуйте, як часто перебільшення згодом переростає в брехню і задайте собі питання: вам подобається брехня? Тоді не перебільшуйте.
Гріх сьомий. Догматизм. Змішування фактів та думок. Просто пригадайте когось, хто нещодавно засипав вас своїми припущеннями і як вам було важко та неприємно це чути. Коли до своїх думок домішуються факти, люди видають бажане за дійсне і це руйнує довіру, стосунки і шкодить спілкуванню.

Помітили у своєму спілкуванні вище описані гріхи? Мерщій “каятись” та викорінювати їх зі своєї мови. Знищивши цю пекельну сімку ви не просто зробите своє спілкування кращим і будете бажаним співрозмовником та навіть більше: світ навколо стане добрішим та кращим.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *