Меню Закрити

Про життя та смерть, хоспіс та паліативну допомогу

TED геніальний та шикарний інструмент для власного розвитку та самоосвіти. Більше того зручний і тим, що відео від 3 до 20 хв: сів обідати і дізнався щось нове та корисне. TED також гарна можливість знайомитись з новими темами та новими галузями знань.

Минулого тижня разом з другом дивились надзвичайне відео від Бі Джей Міллер “Що справді має значення наприкінці життя” Відео про хоспіс, паліативну допомогу, життя та смерть та лікарні.

Цікаве для всіх, адже поряд є багато людей, що помирають і про яких хтось повинен піклуватись. Зрештою, пробачте за певний цинізм, але ми всі помремо і не думати про це не дуже мудро.
Кілька думок (думки авторські в моїй інтерпретації), які записав собі і над якими роздумую та якими хочу зацікавити Вас.
Співчуття – це страждання разом.
Лікарні це не місце щоб жити та помирати.
Лікарні та хоспіси повинні робити все аби зробити перебування пацієнтів більш дивовижним, а не менш жахливим. Уявляєте різницю? І справді, хороший принцип для кожного і будь-якої робити: не аби як, але як найкраще. Так просто і в той же час по відношенню до медицини — надзвичайно, навіть фантастично в наших умовах. До речі, цей принцип яскраво доводить важливість нормальних умов праці для вчителів, медиків, поліцейських та ін. Ми маємо усвідомити, що не можливо працювати для клієнтів у стилі “аби все було надзвичайно”, якщо я сам маю жахливі умови існування і постійно переживаю про своє завтра.

Цікава думка про потреби:
Потреба в їжі призвела до розвитку кулінарії; потреба притулку призвела до розвитку архітектури. Список можна продовжувати, але думка зрозуміла.

Смерть невід’ємна частина життя.
Ми живемо рівно стільки, скільки потрібно. Я продовжу: в нас є стільки часу — скільки необхідно, іншими словами: достатньо, усі ми маємо достатньо часу.

Навколо нас є так багато речей про які ми не знаємо і не роузміємо. Є багато і тих хто потребує нашої допомоги. Розширюйте своє розуміння світу та оточуючого Вас супсільтва і це допомже зробити світ кращим. Відео варте 19 хвилин вашого життя.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *