Меню Закрити

про школу та сім’ю

минулого тидня написав у ФБ допис про співпрацю освітян та сім’ї. Дискусія виявилась гараяою і досі триває 😉 потім була участь на колегії управління освіти і от пройшло три дні, я заспокоївся і можу рефлекснути.

минулого тижня, на мене накинулись деякі люди і навіть позаочі почали говорити, що я “недалека рєдіска”
Сталось це через те, що я я сказав, що між освітянською і батьківською спільнотами не має якісної, глибокої комунікації та співпраці. те, що я назвав героями басні: рак та щука. люди образились. не захотіли почути другу частину де я молив і благав, давайте працювати, змінювати.
я дуже добре знаю, що сприймати критику складно і боляче, але це єдиний шлях до розвитку.
я потім дуже нєрвував з цього приводу і думав, мо то я дебіл… але щодня чув все нові історії про “прекрасну співпрацю” між школою та сім’єю… розмовляв з різними людьми, які скаржились та розповідали історії зі своїх шкіл.
робив я це не тому, що злий чи когось хочу принизити, посварити, а бо хочу кращого дітям. але ж… не всі готові то прийняти і почути… а ж не пєдагог за освітою і не працював в школі (да, да – були і такі аргументи в “дискусії”)
і в перше за багато років я задав собі питання: а можу ну його? хай далі бовтаються у своєму болоті і одні і і ніші. Мені ж воно особливо не заважає, я знаю як і шо кому казати і куди тиснути…
але нє, так просто не буде. тому з понеділка сідаємо за планування 🙂
БАТЬК?, які захищатимуть школи: вони до речі на вас все скидають кажучи: а шо ми можемо, це батьки пасивні. і вони праві, бо серед нас – дуже багато тих, хто переклав свою відповідальність. я знаю, що частина боїться, частина просто не знає що робити і так далі. давайте об’єднуватись, вчитись і змінювати.
ОСВІТЯН?, ви герої (не всі звісно, як і батьки), я справді схиляюсь перед вашою працею, бо сам викладаю і знаю що це. зрештою, дорогі вчителі та адміністрація шкіл. проблему пасивності батьків без вас не подолати. чому ви повинні цим займатись? бо інакше всі ваші старанням – марні і налагоджуючи співпрацю з батьками сьогодні, ви завтра полегшите свою роботу.

Ще одне ВАЖЛ?ВЕ: в цьому ніхто не винен! Просто питань до педагогів більший, бо вони мають бути фахівцями. Не винен, бо це прокляте насліддя ссср, яке нам ще долати довго. Але якщо не визнати наявність проблеми то не має сенсу щось намагатись робити (тому моя риторика дещо провокативна).

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *