Меню Закрити

Про подарунки: “для дітей чи з дітьми”?

Минулого тижня я готував коротку промову для одного телевізійного проекту про подарунки (якщо проект з’явиться в мережі, скину пізніше посилання, там ще кілька тем). Особливо не маю часу перероблювати тези на статтю, тому просто ділюсь ними сподіваючись, що то стане корисним і наштовхне на подальші роздуми. Не всі тези мої, сформовані в процесі читання та роздумів 😉 Сподіваюсь буде корисно і запрошую ділитись своїми думками 😉

Подарунки це приємно і тому їм має бути місце в нашому житті. І це стосується як дітей так і дорослих 😉

Подарунки це прояв любові, піклування та уваги. Хтось шаленіє від подарунків, хтось ставиться до них байдуже. Але діти їх люблять, бо самі не можуть собі нічого подарувати 🙂

Подарунки не повинні стати заміною уваги і стосунків. «Я мало часу проводжу з дітьми» – значить щось подарую. Ні, це небезпечно, бо діти сприйматимуть нас лише як шафу з подарунками. Не варто підміняти батьківську увагу і любов подарунками, не варто купувати дітей.

Розширяйте уявлення дітей про те, якими можуть бути подарунки. Спільне проведення часу в незвичайному місці, це теж подарунок корисний і сповнений вражень.

Якщо даруєте подарунок, то для дітей він має бути в першу чергу приємним і бажаним, а не корисним. Мало хто з дітей, любить, що б йому дарували теплі колготки 😉 хоча вони звісно потрібні. Корисним подарунок може бути в контексті дитячого розвитку: м’яч чи велосипед допоможе бути залученим до спорту. Про те, варто пам’ятати, що дітям і гратись потрібно, тому ляльки і машинки – теж потрібно дарувати. Пам’ятайте також, що подарунки створюють нові потреби: лялькам треба нові плаття, солдатикам – нові солдатики 🙂

Якщо Ваша дитина вже шкільного віку, подаруйте їй сертифікат до одного з магазинів (тут треба було вставити рекламу когось 😉. Це допоможе їй обрати самостійно собі подарунок і відчути себе дорослим, взяти відповідальність, а також це гарна можливість дати дитині розуміння грошей і почати про це говорити з дитиною.

Будьте креативні. Вчить дітей робити подарунки: своїми руками, що б не було розчарувань, що я не можу нічого придбати. Навчайте радіти не матеріальним цінностям та всіляким дрібницям (це про цінності). Дарування подарунків позитивно впливає на самооцінку.
Робіть подарунки разом: з татом – мамі, з мамою братам і сестрам, дідусям і бабусям. Так ви привчатимете дітей і показуватиме приклад.

Подарунки це добровільний та безумовний вчинок. Ніяких «ти мені я тобі». Подарунок не форма покарання чи винагороди. Вони не мають стосунку до поведінки дитини. Це прояв безумовного прийняття та любові, без якого дитина не може нормально розвиватись. Подарунки і в майбутньому не повинні ставати причиною дисциплінарного процесу.

Даруйте обійми і посмішки, даруйте час з собою і свою увагу. Даруйте себе. Дітям це потрібно набагато більше ніж будь які іграшки.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *