Меню Закрити

ідеальні батьки? ні! от і добре :)

Колись, слухаючи Л.Петрановську, я почув слова, що певною мірою дарували мені свободу у моєму батьківстві і від тоді я постійно її повторюю. не пам’ятаю її дослівно, але суть була такою (або я її такою сприйняв;)
“Сім’я це неминуче місце травми і шалений ресурс, питання в тому, що переважить”

Сьогодні під час семінару з нейробіології почув ще одну інтерпретацію цієї думки. Цього разу, ідея підтверджена знаннями про те, як діє мозок.
“Бути батьками це неминуче сходити з колії і вертатись в неї. Це дуже добре мати розриви і відновлення стосунків. Ідеальні батьки такі саме токсичні, як і хаотичні (не постійні) батьки. Розрив і возз’єднання — це подарунок і можливість, дитині бачити і навчатись тому, як відновлювати і возз’єднувати.

А ще за кілька годин прочитав у книзі схожу думку (подаю в своїй інтерпретації): не ховайте дітей від життєвих труднощів (конфлікти і сварки можна до них віднести), це досвід, який вони переживають і вбудовують у своє світосприйняття, а також шанс здобути цінний урок і певний поведінковий патерн.”

Одним словом, не треба бути ідеальними батьками. Треба бути достатньо добрими батьками і не боятись помилятись. Головне, що помилки зроблені при дітях чи в стосунках з ними, треба виправляти при них же.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *