Меню Закрити

чи справді дідух такий страшний?

Думати не боляче, вірити не страшно
#релігійне #єретичне
пам’ятаю років 5-7 тому я був на засіданні рівненської міжцерковної ради (тоді, дехто ще не вилив відро всякого на мою скромну голову чи то я менше писав і говорив, але запрошували). засідання Ради відбувалось в приміщенні греко-католицького храму і говорили про різне. в один момент, один неопротестанський пастор (євангелик) сказав: тут, влада Рівного хоче знову дозволити в центрі міста дідух поставити. він сказав це з бажанням підняти питання серед пасторів, служителів та священників (а були фактично всі конфесії, окрім упцмп), що б усі виступили проти поганського символу і тим самим наблизити пробудження і спасіння … тут я хочу почати стібатись і вже почав, але зупинюсь.
ну а брати греко-католики та інші представники традиційного християнства посміялись і перевели тему (якщо мені не зраджує пам’ять, тогочасний мер відвідував греко католицький храм).
ну а неопротестанти, пішли додому воювати духовною війною проти духів… знову я за своє, пробачте.
і що ж? пройшли роки, але щороку, в цей час в Рівному ставлять дідух. і щороку починається …. безглузда свята війна…
але дратує мене ось що, як тільки в жовтні-листопаді стало відомо, що мером скоріш за все стане Олександр Третяк, п’ятидесятник за конфесійною приналежністю, люди (євангелики) почали “співати” про пробудження і так далі. а зараз? а що зараз? пан Третяк робить свою роботу (побачимо як єфективно згодом), а секретар РівнеРади, його колишній політичний опонент, наразі соратник – працюють над розвитком міста. і він же (Шакирзян) ставить той дідух.
я от що хочу сказати, друзі, ну давайте не воювати проти вітряків, а спрямовувати зусилля на справді стратегічні і корисні речі.
дідух в центрі Рівного (в такому форматі, як він є) ніяк не наблизить, і не віддалить людей від Бога.
Будьмо мудрі: “бо проходячи й оглядаючи ваші святині, я знайшов також жертовника, на якому написано: Невідомому Богові! Отже, я вам і проповідую Того, Кого, не знаючи, ви побожно шануєте. Дії 17:23”
стільки доброго можна зробити, так давайте робити, а не займайтесь псевдо-боротьбою.
християни, гріх існує і нам треба, як писав Павло “змінюватись оновленням [вашого] розуму, щоб ми пізнавали, що є Божа воля: добре, приємне і досконале.” і виступати проти гріха. але дідух…
давайте пам’ятати, про різні гілки християнства і говорити про головне, а недругорядне. Зрештою, я ж не FB чи twitter, не забаню вас, тому маю лиш благання: ну виступаєте ви проти чогось, будьте мудрі в тому, як це робите, а не махайте “направо і наліво”, ніби найважливіше, що треба побороти, це дідух.
а ще… ну той дідух ставлять щороку і? і нічого? бо це просто культурний символ, щодо ідолів…. у світській державі… ну вони є, і є різні релігії і навіть ті, хто кажуть, що не релігійні. заборонити дідух (прояв однієї релігії) це дати право забороняти інші.
от як це вміщається в голови: всім школам християнську етику, а дідух нізя. якесь середньовічча… воно ж нас і погубить. ех.
 
п.с. це все суб’єктивно і я нікого не хочу образити. вот. чесно.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *