Меню Закрити

злом не подолати зло

не вірю, я що агресія у відповідь на злочин комусь допоможе.
злочинець має бути покараний. це факт.
я знаю як іноді хочеться щось, комусь зробити, але це не працює. або працює навпаки.
стільки страшних слів люди пишуть, почувши про злочин…
дивно і наступне, ми спрямовуємо свою злість в бік злочинця, клянемо його, сваримо… а в цей час, ті, хто найбільше потребує підтримки і захисту – лишається поза цим. так, я бачив і адвокатів, які погодились працювати безкоштовно, психологів, просто людей, що готові надавати допомогу, бачив і інші прояви. зазвичай, ті хто допомагає зосереджуютсья не має часу писати страшні слова про злочинців. шкода, проте така реакція не є масовою, ну або мені хочеться більшого. масовим є коментарі з агресією… зрештою, сама система продовжує існувати, ми виплеснули свої емоції і пішли далі…
я теоретизую, звісно, тригернуло мене відео, де лікарка, що мала б лікувати зуби – знущається над дітьми.
злочини треба викривати і засуджувати. це правда.
біда в тому, що ми живемо в суспільстві, де до сьогодні насильство це норма. і ця агресія в коментарях, це доказ цьому. це теж насильство.
людина повинна понести покарання: бути позбавлена права лікувати, компенсувати терапію для родин, які постраждали. це так. але який сенс кричати і пропонувати різні види екзикуції? зрештою питання, що зміниться? пройде два три дні, і всі забудуть, підуть кричати під інший випадок і інший допис… знову виявлятимуть свою злість… і маємо чергове коло: побачили злочин – поговорили про нього – пішли далі.
друзі, почуйте мене, зло у відповідь на зло, породжує зло. коментарі з прокльонами, побажаннями зламати, вирвати, розірвати і так далі… це що? це про що? для чого це вам? так справді стає легше? але ж завтра буде нова ситуація… і так стається не лише в цій ситуації, яка мене тригернула. ні, в будь який, де діти дорстоко бються, тоді в коментарях радять яким сопсобом “покарати” їх та їх батьків і так далі.
злочини, негідну поведінку треба засуджувати. але навіть злочинець має певні права і точно не повинен піддаватись тортурам і цькуванню. найбільша перемога, коли злочин буде засуджений, потерпілі отримають компенсацію і зміниться система в якій злочини інсували.
я про те, що всі ці коментарі про вбити, порізати, закопати, це не просто не конструктивно, це шкідлива форма прояву нашої злості\агресії.
і так, я розумію, як іноді хочеться притулити лицем до асфальту і протягнути…
окей. я не засуджую, тих, хто побачивши жахливі кадри не стримався, але давайте йти далі. давайте підтримувати тих, хто постраждав. давайте молитись, навчатись, починати просвітницькі кампанії, змінювати, в нас так багато енергії… давайте, вчитись і вчити.
покарання потрібне, але ключове питання: як змінити наше суспільство і виховати в нас нульову толерантність до насильства? як донести до більшості: ні фізичне, ні словесне насильство не є нормою, як? як навчити цього тих, хто виріс і несе в собі спадок тоталітарної держави, системи якої були пронизані насильством?
ви ж розумієте, що вона не одна така, ви ж розумієте, що насильство існує поряд, за стіною у сусідів, в школі, в спортивних секціях, на роботах… існує, в різних формах, всюди. на жаль.
просто вона попалась на відео. це жахливо, те що вона робила. вона повинна нести відповідальність.
але треба навчитись висловлювати свою злість так, що б це призводило до змін. взяти відповідальність. підтримати тих, хто вже щось робить.
якось так

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *